Zaznacz stronę

W naszym klubie studenckim przez lata działalności poznaliśmy wielu studentów, którzy często mieli ten sam problem – jak pogodzić studia z pracą, a do tego znaleźć czas na hobby lub piwo w KADRze?  

Oczywiście studia to czas nauki i zdobywania wiedzy, ale student nie jest robotem, więc musi czasem odpocząć. Dlatego postanowiliśmy podzielić się z Wami kilkoma skutecznymi radami, które być może pomogą Wam zorganizować swój tydzień, miesiąc, a może nawet całe studia! 

Czas na naukę – czyli jak i kiedy się uczyć? 

Nauka na studiach ma sens wtedy, gdy jest skuteczna, dlatego tak ważny jest plan. Gdy zaczynasz studia, powinieneś rozpisać grafik, dzięki któremu otrzymasz wyznaczony czas do nauki. Brzmi to trochę drętwo, ale spójrz na to z innej strony – gdy przeznaczysz kilka godzin tygodniowo na naukę i będziesz się tego trzymać, ograniczysz naukę TYLKO do tych kilku godzin. W perspektywie tygodnia zyskasz od kilku do kilkunastu godzin, które będziesz mógł rozdysponować do woli. 
Po jakimś czasie zobaczysz, że radzisz sobie ze wszystkim coraz lepiej. W końcu znajdzie się czas na dobre i tanie piwo w KADRze.  

Jak się uczyć? 

Czasami zdarza się, że temat zajęć jest na tyle interesujący, że sam wchodzi nam do głowy. Nie ukrywajmy, bardzo często jest jednak tak, że pomimo wielu godzin powtarzania notatek, nie możesz zapamiętać dosłownie niczego.  Jak w takiej sytuacji szybko się nauczyć? Sposobów jest kilka. Na początku skup się na nastawieniu do nauki – to zmienia całe studiowanie. Nudne wkuwanie na pamięć definicji i regułek możesz zmienić na zapamiętywanie interesujących faktów, którymi możesz zabłysnąć chociażby na imprezie w KADRze.  

Wybierz do nauki porę najbardziej ci odpowiadającą. Mieszkając w akademiku musisz wygospodarować sobie miejsce i czas na naukę. W miejscu, w którym się będziesz uczyć musi być cicho, nic nie może Cię rozpraszać. Ucz się systematycznie a po jakimś czasie zauważysz, że o wiele szybciej przyswajasz sobie wiedzę. Warto sobie dobrze przemyśleć i zorganizować naukę na studiach, bo od tego zależy w jakim stopniu będziesz przygotowany do sesji egzaminacyjnej. Po jakimś czasie zauważysz, że Twoje zorganizowanie pozwala wygospodarować czas na przyjemności.  

Dzięki przestrzeganiu swojego indywidualnego planu, zyskasz dużo więcej wolnych godzin, których na pierwszy rzut oka nie dałoby rady wygospodarować. To czy poświęcisz się na dodatkowe kursy, realizację hobby, czy jednego lub dwa drinki w KADRze, to już Twoja decyzja. To co wiemy na pewno – taka organizacja swojej nauki da Ci same przyjemności!  

Odwiedź strony naszych pozostałych klubów