Zaznacz stronę

Każdy lubi czasem zagrać w jakąś grę i dobrze wiadomo, że najlepiej zrobić to z grupką znajomych. Podczas wyjścia “na miasto” najczęściej wybierane są kręgle oraz… bilard. Czy to gra tylko dla eleganckich panów i bywalców pubów? Jakie korzyści można czerpać z gry i czemu bilard zyskuje coraz większą popularność podczas weekendowych wyjść? O tym w dalszej części artykułu. 

Dla kogo jest bilard i czemu właśnie on jest najlepszą z weekendowych rozrywek? 

Bilard jak większość gier jest dostępna dla każdego. Już lata temu przestano uważać tę grę za rozrywkę wyłącznie dla elit. Dziś każdy może zebrać grupkę znajomych bądź przyjść samemu do lokali takich jak TUTU Jazz & Whiskey Club. Bilard sam w sobie nie jest trudną grą i nie ma wysokiego progu wejścia. Jest to jedna z mniej urazowych gier w których można w łatwy sposób popisać się umiejętnościami wśród znajomych. Przystępność jest jedną z wielu zalet jakie ma bilard w stosunku do innych sportów. Stół, kije oraz bile zapewniają nam lokale, w których można uprawiać ten sport, a my musimy jedynie dokonać rezerwacji (bo ktoś może nas uprzedzić) oraz świetnie się bawić. 

Pozytywne aspekty gry w bilard. 

Oprócz samej radości z gry bilard oferuje wachlarz innych zalet. 
Gra w bilard przede wszystkim poprawia koncentrację oraz skupienie się na jednym celu. Aby wygrać partyjkę tej gry należy uważnie obserwować stale zmieniającą się sytuację na stole oraz podczas samego uderzenia trzeba zwrócić uwagę na wiele czynników: siłę uderzenia, jego kąt oraz ułożenie kija i bil podczas uderzenia. 

Uwaga, umiejętność zachowania czystego umysłu podczas rozgrywki jest ważna, ponieważ jedno nieprzemyślane uderzenie może zakończyć naszą partię na korzyść przeciwnika, bądź przyprzeć nas do muru, z którego będzie trudno uciec. 

Koordynacja, to czego uczą nas także gry wideo jest ważną częścią gry w bilard, ponieważ często, nawet bez zwracania na to uwagi patrząc się na bilę automatycznie wykonujemy ruch ręką, który musi być niezwykle precyzyjny. 

Co niezwykle szokujące, ale też logiczne, bilard poprawia umiejętności poznawcze oraz ogólnie zaostrza umysł. Kąt, siła, trajektoria, położenie bil, “kombinowanie” jak uderzyć, żeby idealnie trafić w punkt to wymaga umiejętności twórczych, często improwizacji, ale też i wiedzy z obszaru… matematyki i fizyki.  
 
W TUTU Jazz & Whiskey Club możecie z powodzeniem trenować umiejętności w tej grze.  
Stół – jest! 
Kije – są! 
Bile – nie może ich zabraknąć! 

Wszystko czeka już na Was! 

Odwiedź strony naszych pozostałych klubów